Ознака: влада

ТАРАВАРИ: Утре со Ковачевски ќе седнеме, веќе имаме стратегија, и ако ни ги исполнат барањата ќе влеземе во Владата

НАВЕДНАТА ВЛАДА, САБЈА НЕ ЈА СЕЧЕ: Бугарија ја понижува Македонија и по сите отстапки од власта на Ковачевски

ЧЕСТВУВАЊЕ НА ГОЦЕ ДЕЛЧЕВ: Ковачевски ќе носи цвеќе со Груби, Спасовски, Петровска и Стојчевска, a МВР ќе обезбедува на 4 февруари

АЛИЈАНСА ЗА АЛБАНЦИТЕ ИЛИ ЗА ЕВРОПА НА АХМЕТИ: Кој е тој меѓународен фактор што бара Таравари да влезе во Владата?

Свет 13:37

Трет обид за формирање влада во Бугарија, Радев ќе го врачи третиот мандат на „БСП за Бугарија“

СКАНДАЛОЗНО ОД ВЛАДАТА: Каков јунак ти ќе бидеш, од прашањe да се исплашиш – спречени медиуми да постават прашања до Ковачевски

Свет 12:19

НЕТАНЈАХУ ПО ТЕШКИТЕ ПРЕГОВОРИ: Успеав да направам влада која ќе работи за доброто на сите израелски граѓани

Свет 11:38

Избрана новата влада на Република Српска на чело со Радован Вишковиќ од Сојузот на независни социјалдемократи

КОВАЧЕВСКИ: Од моето назначување за премиер, свесноста за работата растела со 1,44 отсто  месечно, што е прилично голем процент

НАРОДНИ ПАРИ ЗА МИНИСТЕРСКИ ГОЗБИ: Маричиќ за 11 месеци потрошил 816.000 денари, а подобар апетит имале Груби, Османи, Битиќи…