Ознака: Владимир Путин
Свет 12:34

ПУТИН ЗА КЛИМАТСКИТЕ ПРОМЕНИ: Температурите во Русија растат 2 ипол пати побрзо отколку било каде во светот

Свет 10:13

ПУТИН: Сè уште не сум одлучил дали ќе се кандидирам за нов мандат

Свет 09:16

КОВРОНАВИРУС ВО РУСИЈА: Путин пред пратениците повика на забрзана вакцинација

Свет 11:41

Над 1,2 милиона Руси му испратија прашање на рускиот претседател

Спорт 18:44

Ловрен како Путин

Свет 12:57

В сабота крај Берлин средба Меркел-Путин, ќе разговараат за „релевантни теми“

Свет 11:25

Транскрипт (втор дел) од пресот на Путин и Трамп: Ако Конкорд е компанија која се мешала во изборите, тогаш која е улогата на Сорос?

Свет 19:16

ТРАНСКРИПТ од прес-конференцијата во Хелсинки: Трамп: Односите САД – Русија беа најлоши до сега, но тоа се смени пред 4 часа

Свет 16:55

Прва порака од Хелсинки: Трамп до Путин – светот сака да не види заедно

Свет 10:34

Џон Болтон доаѓа во Москва – се подготвува септакуларна средба Путин-Трамп