Ознака: вучиќ
Свет 08:46

ЏОЗЕФ: САД отидоа предалеку со критики до власта на Косово и му дадоа зелено светло на Вучиќ да ескалира и да го обвини Курти

Свет 08:07

ВУЧИЌ ПО СРЕДБАТА СО КУРТИ ВО БРИСЕЛ: Стигнавме до ѕидот, јасно е дека Приштина не сака да ја исполни обврската за ЗСО

Свет 13:09

ЛАЈЧАК: Исклучително е важен утрешниот состанок на српскиот претседател Вучиќ и косовскиот премеир Курти во Брисел

Свет 09:21

ВУЧИЌ: Западот ја бомбардираше Србија поради нивните геополитички интереси, за да ни го украде Косово, а не поради Милошевиќ

Свет 14:25

ВУЧИЌ: Во јуни следуваат големи промени поради Украина, Американците создаваат блок во Европа

Свет 14:33

ВУЧИЌ ЗА АПСЕЊЕТО НА ПУТИН: Тоа е бесмислено – дали верувате дека може да се победи Русија за месец, три или една година?

ВУЧИЌ: Во Охрид вчера 12 пати беше менуван анексот на договорот кој не го потпишав оти Косово не е меѓународно призната земја

Свет 13:53

ДИЈАЛОГ ЗА ПРИШТИНА ВО ОХРИД: Вучиќ и Курти со меѓународни претставници во вилата Билјана разговараат за иднина на Косово

Свет 19:14

ВУЧИЌ: Србија мудро ќе ја извлечеме и ќе можеме да се гордееме, а Косово си е наше дете и мора да го луламе и чуваме

Свет 12:51

ВУЧИЌ: Нема предавање, јас нема да бидам тој што ќе потпише признавање на независност на Косово, ниту де факто ниту де јуре