Ознака: заев

ЗАЕВ: Да живеат граѓаните, да живее 17 мај, денот кога ја ослободивме македонската црвена боја од прангите на едноумието и насилието

(видео) ЗАЕВ НА АНГЛИСКИ ВО САРАЕВО: Апелирам до владите, не штедете на граѓаните, вложувајте во нив и во нивната куповна моќ

ЗАЕВ НА БИЗНИС ФОРУМ: Имаме многу сонце, ветер и вода, а за да ги донесеме големите играчи треба и ние да играме уште поголема игра

ЗАЕВ: Чест ми е денес да зборувам за европските вредности во мојата земја и од мојата европска Струмица да му честитам на Макрон за победата

ЗАЕВ НА КОНГРЕС ВО ГРЦИЈА: Со Алексис работевме за мир, а нашиот договор од Преспа испрати силен сигнал до светот

ЗАЕВ ОД АТИНА: Јас и Алексис решивме да направиме и направивме огромен чекор за иднината на нашите земји, за регионот и за Европа

ЗАЕВ НА КОНГРЕС ВО АТИНА: Сите ставете ја десната рака на срцето, како што правам јас, и одговорете дали вредеше договорот од Преспа?

ЗАЕВ: Постигнавме мулти ефекти со смената на името, НАТО значи успешна борба против криминалот и корупцијата во државава

ЗАЕВ: Вредеше, мој народе, НАТО е остварување на вековниот сон на нашите револуционери, светот ме награди мене и мојот драг пријател Ципрас

ЗАЕВ ДО ПУТИН И ДО ГРАЃАНИТЕ: Итен прекин на војната во Украина, од Анталија дома носам поддршка за Пендаровски, Џафери и Ковачевски