ТРАГИЧНА СООБРАЌАЈКА ВО СТРУМИЧКО: Попладнево загинаа две деца по пад со трактор во река на патот меѓу Добрејци и Пиперево

/ 29.06.2020

Две деца ги загубија животите во тракторската несреќа што попладнево се случи во Стумичко.

Околу 15:15 часот, во СВР Струмица бил пријавен  несреќниот случај за превртување на трактор и пад во река во близина на мост на локалниот пат меѓу селата Добрејци  и Пиперево.

Во несреќата животот го загубиле две малолетни лица на возраст од 14 и 15 години.

Увид на лице место извршија јавен обвинител, увидна екипа од СВР Струмица и лекар, објавија Струмица денес.

По констатирање на причините за смртта телата на децата се предадени на семејствата. Се работи на целосно документирање на настанот.


Од истата категорија