ВЕЧЕРВА НА МТВ: ТВ дуел меѓу Мицкоски и Заев

/ 06.07.2020

Лидерот на ВМРО-ДПМНЕ Христијан Мицкоски и бившиот премиер и претседател на СДСМ, Зоран Заев вечерва повторно излегуваат ТВ дуел.

ТВ дуелот е закажан на МРТ во 20:15 часот, објави Мицкоски на Фејсбук.


Од истата категорија