ВМРО-ДПМНЕ денеска го слави својот 29-ти роденден.

Со почеток во 19 часот во Македонската филхармонија ќе се одржи прослава.

Во рамки на настанот, свое обраќање ќе има претседателот на партијата, Христијан Мицкоски.