На 15.09.2020 во 12:20 часот во Полициската станица Ѓорче Петров, 39-годишна жена од радовишко село пријавила дека на 12.07.2020 во викенд куќа покрај патот Куманово – с. Клечовце, М.И. (20) извршил обљуба врз нејзината малолетна ќерка.

Се преземаат мерки за расчистување на случајот.