Фановите на Бока Јуниорс поставија банер, посветен на поранешниот играч од средниот ред на Рома, Даниел де Роси.

Триесет и шест-годишниот Италијанец, чиј договор со римскиот тим истече на 1 јули, замина за Аргентина за да потпише договор.

„Добредојдовте, Даниеле. Да напишеме историја заедно!“, напишаа приврзаниците на негова адреса.