Агентот на поранешниот фудбалер од средниот ред на Рен и на ПСЖ, Атем Бен Арфа, ги негираше информациите за преговорите со Олимпик Марсеј.

Во текот на вчерашниот ден се појави информација дека играчот може да се врати во таборот на Марсеј за да го замени повредениот Флоријан Товен.

– Немаше никакви преговори со Марсеј, апсолутно, рече застапникот на играчот во интервју за „20 минути“.

Фудбалерот тренира два пати на ден и е во добра форма. Нему му недостасува ритамот на играта, но немаме смисла да брзаме, додаде агентот на Бен Афра.