Категорија: Македонија

(видео) ДОРИС ПАК: Скопје конечно заслужува да добие жена градоначалник – Данела Арсовска е професионалец и докажан менаџер

СОВЕТ НА ГРАД СКОПЈЕ: ВМРО-ДПМНЕ веќе обезбеди апсолутно мнозинство од 24 советници од вкупниот број кој изнесува 45

МВР: Лични карти ќе може да се подигнат и в сабота и в недела 

ЗАЕВ: НАТО ни е реалност, ЕУ ни е на дофат, идентитетот ни е бетониран, ајде да продолжиме по автопатот кој води до европски стандарди

ПРЕД ИЗБОРИ СЕ МОЖЕ ОД ВЛАДАТА: И зголемен број на заразени од коронавирусот и отворање на клубовите за ноќен живот, забави и „опа иха“

ШИЛЕГОВ И СЕ Е МОЖНО ПРЕД ВТОР КРУГ: Скопјани ќе го добијат првиот јавен аквариум на Балканот… карши зиплајнот и тунелот под Кале?

ДИМИТРИЕВСКИ КОНТРА ИЛИЕВСКИ: А бе на кое дереџе ја донесовте и СДСМ и државата – од понеделник најавуваат рестрикции на струја

МИЦКОСКИ: Целта на СДСМ е со ваква кампања да ја спуштат излезноста!

СИТЕ ОСТАВКИ НА ПРЕМИЕРОТ: Колку пати Зоран Заев си поднесол оставка и поради што?

Радев оствари средба со Бугари од Македонија, Заев не може со Македонци од Бугарија, зашто потпиша дека ги нема