(ФОТО ГАЛЕРИЈА) И вечерва протести и блокади во Скопје, се бара оставка од Заев

/ 03.12.2020

Во  главниот град денеска се одвиваше протест на три локации за оставка на Зоран Заев.

Граѓаните масовно се собраа пред Министерството за надворешни работи, Министерството за правда како и пред Владата на Македонија за да го искажат својот револт кон оваа ненародна власт и за да побараат оставка од премиерот Зоран Заев кој на срамен начин ја понижи нашата земја.

Граѓаните  уште еднаш докажаа дека нема да се откажат од оставката на Заев во што поскоро време.

 

 

 

 


Од истата категорија