Индонезискиот претседател Џоко Видодо објави дека на неговиот руски колега Владимир Путин му ја пренел пораката од украинскиот лидер Владимир Зеленски, без да ја открие нејзината содржина.

„Пренесов порака од претседателот Зеленски до претседателот Путин“, рече тој по средбата со неговиот руски колега во Москва.