Папараците ја фатија Кејт Мос во бикини како одмора на јахта во Сент Тропе.

На фотките може да се забележи дека Кејт Мос има вишок на килограми и веќе не е во совршена форма , на која сме навикнале да ја гледаме во минатото кога беше една од најубавите жени на светот.