Фудбалерот на Кристал палас, Арон Ван-Бисака е близу до преселувањето во Манчестер јунајтед.

Според Би-Би-Си, страните се согласиле за висината на трансферот, кој ќе изнесува 50 милиони фунти.

Во блиска иднина, 21-годишен Англичанец ќе биде подложен на медицински преглед.

Платата на Ван-Бисака во Јунајтед ќе биде 90 илјади фунти неделно, што е девет пати повеќе од платата во лондонскиот клуб.

Во сезоната 2018/19, Арон Ван-Бисака одигра 35 натпревари за Кристал Палас и забележа три асистенции.