Иранецот Реза Парастеш, кој изгледа многу слично како капитенот на Барселона, Лионел Меси, е обвинет за заведување девојки, објави „Антена 3“.

Според извештаите во медиумите, 23 жени го обвинуваат човекот кој се претставувал како 32-годишниот Аргентинец и спиел со нив.

– Оваа вест го претвори општеството против мене. Лажни вести. Ако ова е вистина, тоа би било зло од меѓународни размери. Не верувајте во ова, тоа не е вистина, јас ќе направам се за да се борам со клевета и да го оставам чисто моето име, изјави Парастеш.