Вечерва градоначалникот на Струмица, Костадин Костадинов во неговиот кабинет ги пречека поранешните премиери Алексис Ципрас и Зоран Заев. Веста ја соопшти и на социјалната мрежа Фесјбук.

Одлична, неформална средба со двајца големи лидери, луѓе кои сторија се за нашите народи! Зоран Заев и Алексис Ципрас. Честа да разговараме за прогресивните политики, за носењето големи одлуки во име на иднината, на сегашните и идните генерации е непроценлива. Струмица била и ќе остане бастион на социјалдемократијата!“, напиша Костадинов на социјалната мрежа ФБ.