Голманот на Реал, Кејлор Навас сака да го напушти мадридскиот тим, објави „Марка“.

Според шпанскиот медиум, 32-годишниот фудбалер и репрезентативец на Костарика сака да добие стандардно место во првиот состав во новиот клуб.

Минатата сезона Навас одигра 21 натпревар за Реал Мадрид и постигна 21 гол.

Договорот на Навас е важечки до 30 јуни 2020 година.

Вредноста на голманот на фудбалскиот пазар се проценува на 10 милиони евра.