Тренерот на Ница, Патрик Виера призна дека сонува да работи во Англија. Тековниот договор за специјалисти е дизајниран до крајот на оваа сезона.

– Да се работи во Премиер лигата е сон. Секогаш сакам да тренирам еден од тимовите за кои играв претходно. Но, знаете, во периодов јас сум навистина фокусиран на мојата работа со Ница, изјави Виера за „Скај спортс“.

Четириесет и тригодишниот Французин своевремено настапуваше за англиските екипи Манчестер сити и Арсенал.