Пожар избувнал вчера во семејна куќа во Охрид, информираат од МВР.

Во 13:15 часот во Полициската станица Охрид, 54-годишниот О.С. од село Лескоец, охридско, пријавил пожар во неговата куќа, кој настанал во 02.15 часот, а бил изгаснат од страна на неговата сопруга и соседите. Се преземаат мерки за расчистување на случајот