Полиција вечерва околу 19 часот го лиши од слобода А.А. (37) од село Мојанци, Скопско.

Како што соопшти МВР, за А.А. била распишана потерница на Основен Кривичен суд – Скопје за убиство поради што требало да издржува казна затвор од 20 години.

А.А. ќе биде предаден на казнено-поправна установа