Разбојник ограбил спортска обложувалница во Скопје

/ 21.09.2019

На 20.09.2019 во 23:00 часот во СВР Скопје било пријавено дека во спортска обложувалница на ул. „Митрополит Теодосиј Гологанов“ едно лице извршило разбојништво.

Според пријавеното, сторителот за закана од вработениот одзел пари и побегнал.

Се преземаат мерки за расчистувањена случајот.


Од истата категорија