Авион се урна во близина на станбен комплекс во Атланта, во близина на автопатот.

– Спасувачките екипи се наоѓаат на местото на несреќата, рече капетанот на округот Декалб, Деон Бентли.

Засега не е познато кој тип авион се урнал, ниту дали има повредени.