Двајца полицајци загинаа во престрелка во заседа што се случила во Мекален, пограничен град во Тексас.

Мажот кој пукал во полицајците се самоубил за време на престрелка со другите полицајци, соопштија локалните власти.

Полицијата првично интервенирала при пријава за семејно насилство.