Менаџерот на фудбалерот на Реал Мадрид, Кристијано Роналдо истакнал дека играчот ќе биде „вечно благодарен“ на клубот, дури и ако го напушти истиот ова лето.

Светските медиуми вчера наголемо пишуваа дека Роналдо прифатил да премине во Јувентус, а сега на ред се управите на двата клуба да се договорат околу трансферот.

-Ако Роналдо премине во Јувентус, тоа ќе биде само нова фаза и нов предизивик во неговата блескава кариера, изјавил менаџерот на фудбалерот, Жорж Мендеш за португалски „Рекорд“.