Дополнителна помош од НАТО за С. Македонија во справување со Ковид-19 вирусот, објави пред малку министерката за одбрана Радмила Шекеринска.

– Оваа добра вест само што ја објави генералниот секретар на НАТО, Јенс Столтенберг, објави Шекеринска на својот профил на Фејсбук.

Под објавата стои и хаштагот #МКвоНАТО.