Поранешниот играч од средниот ред на Манчестер јунајтед, Пол Сколс смета дека заминувањето на Пол Погба нема да биде загуба за тимот.

Во текот на летото, медиумите пишуваа за интересот за Французинот од страна на Реал Мадрид.

– Погба? Не мислам дека неговото заминување ќе биде голема загуба за Манчестер Јунајтед. Другите играчи можат да ја завршат работата, што ја прави тој, изјави Сколс.

Погба дојде во Јунајтед од Јувентус во 2016 година. Претходно, сезоната 2011/12 беше дел од Јунајтед, но одигра само три натпревари.