Суперкомпјутерот на една од букмејкерските куќи во Англија предвидува дека Манчестер сити ќе го освои трофејот во новата сезона од Премиер лигата.

Доколку се оствари прогнозата, „граѓаните“ по трет пат во низа ќе бидат на тронот на англискиот фудбал.

Второто место поворно би го зазел Ливерпул, додека трет би бил Тотенхем.

Пласман на крајот од сезоната 2019/20 во Премиер лигата според суперкомјутерот:

1. Манчестер сити
2. Ливерпул
3. Тотенхем
4. Челзи
5. Манчестер јунајтед…..