Ознака: алегри
Спорт 12:07

АЛЕГРИ: Не преговарам за раскинување на договорот со Јувентус, на располагање сум за клубот, се подготвуваат трансфери за летото

Спорт 12:35

Алегри: Бесмислено е да се размислува за Лига Европа сега, Јувентус треба да се фокусира на Серија А

Спорт 11:02

Јувентус: Засега нема отказ за Алегри, тој ќе ја задржи функцијата до Светското првенство во 2022 година

Спорт 14:45

Алегри по поразот: Му честитаме на Интер, но носиме гнев бидејќи не освоивме трофеј

Спорт 13:32

Алегри: Интер е фаворит во Серија А, барем до вечерва

Спорт 14:35

Алегри: Јувентус е надвор од трката за Скудетото, нема шанси да победуваме до крајот на сезоната

Спорт 09:50

Алегри по ремитро со Виљареал: Ништо не е решено, имам доверба во мојот тим за реваншот

Спорт 13:03

Алегри: Задоволен сум од ремито, ако изгубевме од Милан ќе бевме 10 бода зад нив

Спорт 11:14

Алегри за поразот од Интер: Некогаш фудбалот изгледа како да е измислен од ѓаволот, боли кога ќе изгубите во последните пет секунди

Спорт 10:09

Алегри ангажираше психолог за да ги мотивира фудбалерите по лошиот старт во Серија А