Ознака: Австралија опен
Спорт 12:59

ДЕСЕТКА ЗА ЃОКОВИЌ ВО МЕЛБУРН: Српскиот тенисер по 10-ти пат го освои трофејот на Австралија опен со победата над Гркот Циципас

Спорт 09:48

АВСТРАЛИЈА ОПЕН: Гркот Циципас прв финалист, ќе игра со победникот од мечот меѓу Американецот Пол и Србинот Ѓоковиќ 

Спорт 14:14

АВСТРАЛИЈА ОПЕН: Српскиот тенисер Ѓоковиќ во три сета го совлада Бугаринот Григор Димитров и се пласира во осминафиналето

Спорт 10:21

ПОРАЗ НА РЕКОРДЕРОТ И БРАНИТЕЛ НА ТРОФЕЈОТ: Надал доживеа најрана елиминација на Австралија опен од 2016-та

Спорт 14:06

Австралија опен: Навивач влезе на теренот за време на финалето меѓу Медведев и Надал со транспарент против притворот на бегалците

Спорт 13:59

Медведев и Надал ќе се соочат во финалето на Австралија Опен

Спорт 13:41

Надал: Изненаден сум, не очекував да стигнам до финалето на Австралија Опен

Спорт 14:39

АВСТРАЛИЈА ОПЕН: Рафаел Надал ќе се соочи со Матео Беретини во полуфиналето

Спорт 12:04

Ѓоковиќ невакциниран ќе игра на Австралија Опен

Спорт 13:33

Македонскиот тенисер Ивановски ќе настапи на Австралија опен за јуниори