Ознака: беќаровски

ПРОФ. Д-Р БЕЌАРОВСКИ: Ако вакцината и прележувањето не не заштитува од заразување со омикрон, да ги укинеме ковид-сертификатите и барем по нешто да бидеме први во Европа

БЕЌАРОВСКИ: Барајте затворска казна за секој невакциниран со фалц-сертификат и укинете ја во целост партиципацијата за вакцинираните

ПРОФ. Д-Р БЕЌАРОВСКИ: Кашла, позитивен е на Ковид и тој и семејството, ама не може да ја затвори пиљарата оти му е извор на егзистенција

Д-Р БЕЌАРОВСКИ: На советничките листи има доволно лекари од секој совет да може да се направи мини општинска поликлиника

ПРОФ. Д-Р БЕЌАРОВСКИ: Од 10 август пад на температурата и неконтролиран раст на Ковид-19

ПРОФ. Д-Р БЕЌАРОВСКИ: Топлото време, а не колективниот имунитет е причина за големиот пад на новозаразени од Ковид-19 кај нас

ПРОФ. Д-Р БЕЌАРОВСКИ ЗА МОНТИ ПАЈТОН СОБРАНИЕТО: Замислете 20.000 со скафандери да се рашетаат низ градов, ќе личиме на вселенска станица

ПРОФ. Д-Р БЕЌАРОВСКИ: Позитивен тест не значи дека имате Ковид-19, ниту негативен дека немате