Ознака: богоевски

СОБРАНИЕ: Пратеникот од СДСМ, Павле Богоевски по аферата за „пола доза кокаин или масло од марихуана“ ја доставил оставката

БОГОЕВСКИ: Никогаш не можам да докажам дека јас нарачував масло од марихуана

ЛЕБЕДОВАТА ПЕСНА НА БОГОЕВСКИ: Ќе гласам за одземање на мандатот на Груевски и одам од Собранието

АФЕРА КОКАИН: ОЈО го бара таксистот што ја снимал нарачаката на пратеникот Богоевски

СЛУЧАЈ КОКАИН: Владата бара Собранието да расчисти, а спикерот Џафери вели немал основ да постапува за пратеникот Павле Богоевски

ПРАТЕНИКОТ БОГОЕВСКИ ЗА НОВАТА БОМБА: Не нарачував кокаин, туку масло од марихуана

БОГОЕВСКИ ДО ДУИ: Трипати ја барав колешката Емини- Османи, еднаш ми крена по грешка и без збор 12 секунди само ми дишеше на телефон

Спасовски: Мала и слаба криминална група „војува“ против НАТО и ЕУ