Ознака: џафери

СОБРАНИЕ: Собранискиот спикер Џафери денеска ќе заседава со седницата за интерпелација на собранискиот пцујач Талат

ЏАФЕРИ: Не сум надлежен да барам одговорност од Арбер Адеми, тој е пратеник, не е службеник и утре не очекувам проблем за мојата интерпелација

СОБРАНИСКИОТ СПИКЕР ВО ГРЦИЈА: Талат Џафери предводи делегација во Атина на сесија на Процесот за соработка на Југоисточна Европа

КАБИНЕТ НА СПИКЕРОТ: Талат Џафери нема маана, ги заклучи пратениците во интерес на работата, а проѕирна е намерата на опозицијата

ИНТЕРПЕЛАЦИЈА ЗА ТАЛАТ ЏАФЕРИ: Овој човек нема почит кон никого, ниту кон службите кои ги пцуе, ниту кон пратениците кои ги заклучува

ЏАФЕРИ ЗА ПЦУЕЊЕТО: Не се извинувам, ништо не сум прекршил, не им пцуев мајката туку нивниот однос кон работата во Собранието

ЗА ПРИМИТИВИЗМОТ: Ароганцијата и забеганоста немаат нација, имаат име и презиме Талат Џафери – бегај бе таму, хеј сус, маму ви е*ам!

ЏАФЕРИ: Оддавањето достојна почит кон ликот и делото на Св. Кирил и Методиј е должност за секој што ја знае важноста од описменувањето

(видео) СОБРАНИСКИ СЛУЖБИ: Спикерот Талат Џафери со аплауз денеска беше поздравен во Бундестагот во Берлин каде што беше и Олаф Шолц

ВО БЕРЛИН ПО СКАНДАЛОТ: Џафери ќе му каже на својот колега во Бундестагот оти ги пцуе вработените во Собранието?