Ознака: џонсон
Свет 12:54

БРИТАНСКИ МЕДИУМИ: Бившиот премиер Џонсон во февруари тајно бил во Венецуела на разговори со нејзиниот лидер Мадуро

ИСТРАГА ВО В. БРИТАНИЈА ЗА КОВИД-19: Посебно внимание на одлуките за локдаун од тогашниот премиер Џонсон и неговиот кабинет

Свет 20:15

ЏОНСОН: В. Британија треба да го скрши мразот и прва да испрати борбени авиони во Украина оти ако победи Русија загрозени сме и ние

Свет 10:20

ЏОНСОН: Путин по телефон ми се закануваше со ракетен напад уште пред да ја нападне Украина

Свет 10:58

ЏОНСОН: ЕУ направи сè брилијантно, Германија беше за брз пораз на Украина, Франција не ни веруваше дека воопшто ќе има напад од Русија

Свет 12:57

ЗАХАРОВА: Борис Џонсон ништо не го спречува одеднаш да открие жена во себе, модерна и дрска, и да стане генерален секретар на НАТО

Свет 21:43

ЏОНСОН ЗА УКРАИНСКИОТ ПРЕТСЕДАТЕЛ: Духот на Винстон Черчил оди со Зеленски и е со него при секое искушение низ кое тој минува

Свет 08:17

ЏОНСОН: Да беше Путин жена, што очигледно не е, ама да беше, мислам дека не би се впуштил во луда, мачо војна за инвазија на Украина

Свет 12:14

ЏОНСОН: Платите во јавниот сектор не можат брзо да се зголемат бидејќи тоа ќе го поттикне растот на инфлацијата

Свет 12:09

ЏОНСОН: Стравувам од тоа дека Украина може да се соочи со притисок да преговара за мировен договор со Русија што не е во нејзин интерес