Ознака: избори
Свет 09:49

ЏО БАЈДЕН: Да не се кандидираше Трамп, не сум сигурен дека ќе се кандидирав за реизбор, републиканецот е единствена закана за САД

ВМРО-ДПМНЕ: Ќе ја поразиме криминалната власт, обединети заедно со народот околу платформа која има иднина за Македонија

ИЗБОРИ НА 8 МАЈ: Ковачевски премиер до 28 јануари, потоа техничка влада, нов претседател на 12 мај, а во јуни и нова влада

Свет 09:11

ПЕТ ИЗБОРИ КОИ ЌЕ ГО ОБЛИКУВААТ СВЕТОТ: Трамп во САД, Путин во Русија, во ЕУ популисти, Моди во Индија, Мексико со Клаудија Шајнбаум

БОГОЕВ: Сигурен сум во двојна победа на СДСМ на изборите, со оглед на резултатите кои ги постигнавме со Владата која јапредводиме

КОВАЧЕВСКИ: Очекувам конструктивна лидерска средба за изборите и да се има предвид во април е Рамазан, а во мај Велигден

Свет 10:14

КУРТИ СО ЗАПАДНИТЕ СОЈУЗНИЦИ: Нема гласање за косовските Срби без барање од Република Србија до Република Косово

КОВАЧЕВСКИ: Имам исклучително мислење за Битиќи, но СДСМ има договор со ДУИ за тоа кој може да биде технички премиер

Свет 08:17

ФУНКЦИОНЕР НА СТЕЈТ ДЕПАРТМЕНТОТ: Путин нема да склучи мир со Зеленски пред да го види исходот од изборите за претседател на САД

ПРОЛЕТНИ ИЗБОРИ: Власта и опозицијата блиску до договор во еден ден да ја подноват Македонија со нов претседател и нова влада