Ознака: Кина
Свет 11:41

ТРАГИЧЕН ПОЖАР ВО КИНА: Загинаа најмалку 15 лица, а 44 се повредени во огнот кој зафати станбена зграда во градот Нанџинг

Свет 09:47

ГОЛЕМА СООБРАЌАЈКА БЕЗ ЖРТВИ: Неколку лица се повредени во верижен судир на повеќе од 100 автомобили поради голомразица

Свет 13:15

ВАНГ ЈИ: Кина не е креатор на кризата во Украина, не ја гледа како можност за стекнување корист и повикува за мир што поскоро

Свет 09:30

СТОЛТЕНБЕРГ: Колку е поуспешен Путин во Украина, толку е поголема веројатноста Си Џинпинг да употреби сила против Тајван

ПОЧНУВА ЛУНАРНА 2024 ГОДИНА ВО КИНА: Прославата трае 15 дена, фестивал со кој се слави крајот на зимата и почеток на пролетта

Свет 10:19

ОБВИНЕТ ЗА ШПИОНАЖА: Австралиско-кинескиот писател Јанг Хенџун доби условна смртна казна, пет години откако беше уапсен

Свет 09:57

КИНА: Истражувачка лабораторија симулираше напад на американски воени бродови со вселенско оружје и хиперсонични ракети

Свет 09:50

НЕСРЕЌА ВО КИНА: Свлечиште затрупа 47 луѓе, по кои трагаат над 200 спасувачи, не е јасно што го предизвикало лизгањето на земјата

Свет 09:44

МО НА ТАЈВАН: Регистриравме шест кинески балони кои вчера летаа над Тајванскиот Теснец, од кои еден прелета и над островот

Свет 12:55

ТРАГИЧЕН ПОЖАР ВО КИНА: Загинаа 13 лица во огнот што синоќа избувна во ученички дом во основно училиште кај градот Нанјанг