Ознака: мигранти
Свет 08:43

ГРОБНИЦА ЗА МИГРАНТИТЕ: Само годинава патот кон подобар живот за 2.500 мажи, жени и деца завршил во Медитеранот

Свет 11:51

ТАЈАНИ: Ситуацијата со инвазијата од илегални мигранти од Африка во Италија не е експлозивна, туку веќе експлодирала

Свет 12:25

НАПЛИВ ОД МИГРАНТИ: Францускиот министер Дарманин оди во Италија откако илјадници мигранти пристигнаа на островот Лампедуза

Свет 11:48

НАПЛИВ ОД МИГРАНТИ ВО ИТАЛИЈА: Мелони го свикува Советот за национална безбедност, Дипијака вели „ова е инвазија без преседан“

Свет 11:51

АНАДОЛИЈА: Турската крајбрежна стража спаси 58 мигранти во Егејското Море откако тие го напуштиле грчкиот брод

Свет 12:36

ШВЕРЦ НА МИГРАНТИ: Преку илегални патишта низ Македонија минале 5.000 Кубанци, чија крајна дестинација била Шпанија

Свет 07:41

ТРИДНЕВНА ЖАЛОСТ ВО ГРЦИЈА: Досега извлечени 79 мртви тела, спасени 100-тина мигранти, на бродот имало околу 750 луѓе

Свет 14:24

ПОТОНА БРОД СО МИГРАНТИ ВО ГРЦИЈА: Најмалку 59 се удавија, а 104 се спасени во голема спасувачка акција на 75 км од Пелопонез

Свет 11:11

ВО БЛИЗИНА НА НЕАПОЛ: Италијанските специјални сили ослободија товарен брод киднапиран од мигранти

Свет 10:53

ГРЦИЈА: Во земјата се згрижени 1.818 деца мигранти без родителска придружба, 83 отсто од нив се момчиња, а 17 отсто девојчиња