Ознака: пари

ДОГОВОР СО ГРЦИЈА: Република Македонија има обврска, во прецизиран рок, да ги смени и денарите на кои ја нема придавката Северна

ВМРО-ДПМНЕ: За народот 365 дена порази, за Ковачевски, Џафери, Пендаровски… среќна 2023-та со 78% повисока плата и 50 евра секој ден

Свет 12:16

ЕУРАКТИВ: Мерки во ЕУ поради загриженоста од зголемено злонамерно влијание со пари од странски актери врз интересни и лоби групи

Свет 09:41

ОН: Потребни се 46,4 милијарди долари за следната мрачна 2024 година за помош на околу 180 милиони луѓе ширум светот

Свет 09:24

ЕВРОПСКИ СУД НА РЕВИЗОРИ: Четири од агенциите на ЕУ не можеа да дадат прецизни податоци како ги трошеле парите на Унијата

НАДЗОРЕН ОДБОР: Трката за трошење на парите од ЕУ пред истекот на рокот покажува дека расте бројот на земји кои ги злоупотребиле

ПАРИ ЗА ОДБОР НА ДИРЕКТОРИ ВО ТЕЛЕКОМ: За Китанов 372.000 ден. за Насуфи, Медиу, Нина Ангеловска и Шкодране по 62.000

КОМЕРЦИЈАЛНА БАНКА УРИВА РЕКОРДИ: Добивка од 16,87 милиони евра во првиот квартал од 2023 г. или 98,9 % поголема од лани

ВЛАДАТА ЗА НАРОДОТ: Со повеќе пари од скенирање фискални до поевтини кромид, грав, леќа, краставици, лимони, портокали…

НАЈПЛАТЕНИОТ ВО МАКЕДОНИЈА: Трговецот со тутун, кој зема плата 146.000 евра, секој месец може да купува по два стана и кола