Ознака: путин
Свет 14:56

ПУТИН: Руската рака ќе стигне до сите кои наредиле и имале корист од терористичкиот напад во Крокус Сити Хол во Москва

Свет 12:41

ПУТИН: Русија не бара судир со вазалите на САД во И. Европа, го плашат народот дека ќе ги нападнеме само за да им ги земат парите

Свет 11:15

ПУТИН: Ловците Ф-16 ќе бидат легитимна цел за Русија, како и аеродромите од кои полетуваат

Свет 09:53

Бајден на митинг во Северна Каролина го нарече Путин „касап“

Свет 13:05

ЗЕЛЕНСКИ: Путин повторно зборуваше сам со себе, а тоа беше емитувано на телевизија – Путин сите, освен себе, ги смета за терористи

Свет 11:03

ЗЕЛЕНСКИ: Путин е безвреден лидер, донесоа стотици илјади свои терористи во Украина и не им е грижа што се случува во Русија

Свет 11:24

КРЕМЉ: Путин и Лукашенко телефонски разговараа и ја потврдија подготвеноста за заедничка борба против тероризмот

Свет 15:01

ПУТИН: Непријателите на Русија не сфаќаат со кого си имаат работа, имаме заедничка цел, без разлика на етничка и верска припадност

Свет 11:04

ВУЧИЌ МУ ЈА ЧЕСТИТА ПОБЕДАТА НА ПУТИН: И благодариме на Русија за поддршката што ја дава на територијалниот интегритет на Србија

Свет 11:31

ПУТИН: Не може да се исклучи сериозен судир на Русија со НАТО, а со тоа светот ќе биде само на чекор од трета светска војна