Ознака: шилегов

ШИЛЕГОВ: Мислам дека не се увезува опасен отпад, но не знам дали Дрисла има дозвола

ШИЛЕГОВ: Не сум задоволен од правдата, со Сваровски судство се тепаме и не можеме до крај да ја спроведеме

УШТЕ ЕДЕН ГОЛЕМ ПРОЕКТ: Шилегов свечено пушти тастер на семафор, само неколку дена откако Етиопија испрати сателит во вселената

ШИЛЕГОВ: Ретко пијам, а секоја втора пијандура во оваа држава мене ме вика пијандура

ШИЛЕГОВ: По Нова година удираме темели и на нова Универзална сала

ШИЛЕГОВ: Од февруари во Скопје ќе штедиме гориво по 25.000 евра со 33 екоавтобуси на гас

СКОПЈЕ СЕ ГУШИ, ШИЛЕГОВ ГО ЧЕШЛА ГИНИС: Подготвени сме за палење на светилките на новогодишната елка и за нов Гинисов рекорд  

ШИЛЕГОВ: Велигден и Божик да ги славиме со католиците и протестантите – само ние, Србија и Русија славиме според Јулијанскиот календар

(видео) ШИЛЕГОВ: МПЦ да го смени датумот за Божик, да го славиме како цел свет, па Скопје да биде со новогодишното руво

ШИЛЕГОВ: В понеделник подигаме нов дрворед во срцето на Скопје