Ознака: талат

ЈАНУШЕВ: Ако Талат или било кој, ми ги спомне уште еднаш малолетните деца, нема добро да заврши! И ова не е закана, ова е ветување!

АЛИЈАНСА ЗА АЛБАНЦИТЕ РЕАГИРА: Проруските Чеченци заедно ја слават годишнината на ДУИ и на Кадиров во Собранието на членка на НАТО

СПИКЕРОТ ВО БЕРЛИН: Собранискиот пцујач Џафери со Цветанка Илиева и координатори четири дена ќе бидат гости на Бундестагот

ЏАФЕРИ СО СМС ДО ПРАТЕНИЦИТЕ: Утре нема никакви активности во Собранието, зградата нема ни струја, а не работи ниту веб-страницата

МОЛКОТ НА ИНСТИТУЦИИТЕ ЗА ПЦУЈАЧОТ И ВРЕСКАЧОТ: Македонија не смее да биде заложник на примитивизмот на Талат Џафери

ПРИМИТИВЕЦОТ ОД ФОРИНО: Оставка на Талат Џафери веднаш, избран е во македонското Собрание да биде спикер, а не да пцуе и да вреска

УСТАВЕН СУД: Утре одлука за гласањето „со две раце“ и изборот на Талат Џафери за спикер на Собранието на Македонија на 27 април 2017-та

ЈАНЕВСКИ: И по сведоштвото на Коцевски, Обвинителството ќе се прави на удрено за криминалот при изборот на Талат?

Талат Џафери го честита празникот Успение на Пресвета Богородица

Џафери ќе го објави Законот за јазиците во Службен весник