Ознака: вмро

ВМРО-ДПМНЕ: Пендаровски лиже таму кај што плукал, си го погази својот збор, го погази и достоинството на народот во Македонија

АНКЕТА: Во текот на овој месец во однос на јануари е зголемена предноста на ВМРО-ДПМНЕ наспроти СДСМ во изборните единици 1 и 5

ВМРО-ДПМНЕ ЗА УБИСТВОТО: Спасовски, Заев и Ковачевски го ставија МВР на услуга на нарко клановите со кои гласови добиваа ДУИ и СДС

ВМРО-ДПМНЕ: Целта на ЕСМ е со криминални договори да ја затвори ТЕЦ Осломеј, со што илјадници луѓе ќе ја изгубат работата

ВМРО-ДПМНЕ: Како што се ближи крајот на Ковачевски така му расте нервозата и покажува оти нема елементарно воспитание

ЗА ИНЦИДЕНТИТЕ: Кога обезбедувањето на Зоран Заев тепаше деца пред дискотека во Струмица, Спасовски го криеше настанот

ВМРО-ДПМНЕ: Лична нетрпеливост меѓу двајца полициски службеници причина за инцидентот, лицето ќе биде отстрането од обезбедувањето

ЗА ДА СЕ СТАВИ КРАЈ НА ХАОСОТ: СДС и ДУИ да го поддржат предлогот на ВМРО-ДПМНЕ за продолжување на важноста на пасошите

КРИВИЧНА ЗА ЕКС МИНИСТЕРОТ: Лицето Оливер Спасовски нанел материјална штета на десетици илјади граѓани, се вели во пријавата

ХАОС СО ДОКУМЕНТИТЕ: Џафери да не се прави Ајнштајн и да не попува, а за Спасовски кривична одговорност, бара ВМРО-ДПМНЕ