Ознака: зеленски
Свет 12:00

ИНТЕРВЈУ НА ЗЕЛЕНСКИ ЗА АФП: Ја одбив идејата на Макрон зашто од примирјето за време на ЛОИ корист ќе има само Русија

Свет 11:55

ЗЕЛЕНСКИ: Русија нема сила пак да го нападне Киев, а Западот се плаши и од руски и од украински пораз и оваа ситуација е апсурдна

Свет 13:08

ЗЕЛЕНСКИ: Ни требаат најмалку 7 ПВО системи Патриот, нашите западни партнери да не губат време, да испратат одлучувачки сигнал

Свет 13:58

ЗЕЛЕНСКИ: Ги повикувам западните партнери на решителност и поддршка на Украина за да спречиме напади како тој на Чернигов

Свет 09:58

ТРАМП МУ ОДГОВОРИ НА ЗЕЛЕНСКИ: Не е соодветно да ја посетам Украина сега кога не сум врховен командант на војската на САД

Свет 09:34

ЗЕЛЕНСКИ: Путин ќе направи се годинава да ја скрши Украина, но ние ја зголемуваме нашата способност да го уништиме окупаторот

Свет 10:54

ЗЕЛЕНСКИ: Да, Украина разви план за нова контраофанзива, не можам да дадам датум, но за тоа ни треба оружје, вклучително и од САД

Свет 19:04

ЗЕЛЕНСКИ: Ако Конгресот на САД не ја одобри помошта од 60 милијарди долари за Киев, Украина ќе ја изгуби војната против Русија

Свет 11:55

Зеленски побара Конгресот на САД да ја деблокира помошта за Украина

Свет 13:05

ЗЕЛЕНСКИ: Путин повторно зборуваше сам со себе, а тоа беше емитувано на телевизија – Путин сите, освен себе, ги смета за терористи