Ознака: зоран заев

ВМРО-ДПМНЕ: Октроираната Влада на Заев прави етноцид на Македонија

СОБРАНИСКА РАТИФИКАЦИЈА БЕЗ ОПОЗИЦИЈАТА: Сите 69 пратеници од власта гласаа за капитулантскиот договор со Грција

ИВАНОВ ОДГОВОРИ НА ЗАКАНИТЕ ОД ЗАЕВ: Мојот став за штетниот договор е непромент

ВМРО-ДПМНЕ: Заев преку договорот спроведува модерен геноцид врз Македонците

Коѕијас: Заев е Македонец само по географската позиција

Тони Михајловски: Вака не се води држава, вака не се бранат стекнатите права и ова што го имаме ние не е премиер, ова е адаптоид

Заев ја предава македонската историја на Грција

Иванов само две минути разговарал со Заев и Димитров, одбил да слуша за придобивките од договорот

ВМРО-ДПМНЕ: Заев, Анѓушев и Тевдовски направија економско цунами, само си ги полнат своите џебови

КОЛУМНА НА АНТИЌ: Капитулација