Калчолигашите Интер и Торино преговараат за трансфер на италијанскиот напаѓач Андреа Белоти, пренесува „Скај Спорт Италија“.

Според изворот, Торино е подготвен да го ослободи играчот за 20-22 милиони евра плус бонуси.

Договорот на фудбалерот со клубот од Торино истекува летото 2022 година.

Минатата сезона, 27-годишниот Белоти одигра 36 натпревари за Торино во сите натпреварувања, постигнувајќи 13 гола и 7 асистенции.

Исто така, Интер ја разгледува можноста да потпише со Хоакин Кореа од Лацио, кој на Симоне Инзаги му е познат од неговата работа во овој клуб.