Трамп по втор пат негативен

/ 03.04.2020

Американскиот претседател Доналд Трамп повторно бил тестиран на коронавирус и резултатите му биле негативни, јавија американските медиуми.

Лекарот на Белата куќа соопшти дека претседателот по вторпат бил тестиран на Ковид-19 и дека наодот бил негативен.

-Претседателот е здрав и без симптоми, изјави лекарот.


Од истата категорија