Тренерот на ПСЖ, Томас Тухел, не е многу среќен по жрепката на групите за Лигата на шампионите и добивањето на Наполи за ривал каде тренер е Карло Анчелоти.

Италијанецот претходно работеше со парижаните, а сегашниот тренер на ПСЖ, Тухел вели дека Анчелоти бил извор на негова инспирација.

– Добивме сложена група. Ривалството со италијанските тимови е секогаш тешко, бидејќи тие секогаш се дбро тактички подготвени. Плус Наполи го има на тренерската позиција Карло Анчелоти кој беше одличен извор на инспирација за мене. Тој е одличен тренер, изјави Тухел.

Покрај ПСЖ и Наполи во групата се уште Ливерпул и Црвена ѕвезда.