Медоу Вокер, ќерка на трагично починатиот глумец Пол Вокер, гради успешна манекенска кариера, што и го покажа со неколкуте професионални фотографии кои ги сними како модел.

Медоу има 1,5 милиони следачи на Инстаграм, а голем удел во нејзината популарност има и тоа што е ќерка на холивудската ѕвезда од серијалот филмови „Брзи и бесни”. Кога Вокер 2013 година загина во сообраќајка, таа имала 14 години.

Инаку, Медоу покрена и фондација во чест на својот татко, именувана по него, чијашто мисија е грижа за океаните, помош за луѓето и за животните, благородните заложби кои го красеа и Пол.