Православната црква во Молдавија беше организатор на големата анти ЛГБ парада што се одржа во Кишињев.

Во големата поворка на просемејната манифестација во Молдавија, предводена од свештеници, може да се видат голем број граѓани од сите генерации.

Татковци и мајки со деца гордо чекорат, помлади и постари граѓани исто така, во знак на поддршка на вековните семјени традиции.

Видео тука

Православната црква во Молдавија против содомијата

Orthodox Church in Moldavia holds anti-LGBT, pro-Family Procession

Gepostet von МАНАСТИР СВ.ГАВРИЛ ЛЕСНОВСКИ am Dienstag, 11. Juni 2019