Она што го гледавме овие денови мене ми беше смешно и во исто време и трагично, а она што и се случуваше на специјалната обвинителка (Катица Јанева) за мене е поразувачки, гласи изјавата на Бојан Јовановски Боки 13, не така одамна, во времето на тн. шарена револуција.

Погледнете го видеото, тие што беа и останаа обожаватели на трите македонски Чарлиеви ангели, ќе се потсетат на времето кога на висока цена беа маичките со Ката, Фатиме и Ленче од СЈО, а останатите ќе се потсетат на кантите со боите со кои се валкаше Македонија. За да стигнеме до ова што сме денес.

Видеото може да го погледнете и ТУКА.

Она што го гледам јас овие денови за мене е смешно и трагично

Она што го гледам јас овие денови за мене е смешно и трагично#ВерувалеИлиНе

Gepostet von Павел Шатев am Mittwoch, 21. August 2019

И уште едно видео на распеан шарен хор во екот на револуцијата, може и ТУКА.

А овие Караконџуливе дека се? Ќе рикаат ли како магарици?

Gepostet von Riste Najdov am Mittwoch, 21. August 2019